https://www.traditionrolex.com/42 NABÍDKA PRODEJE LUXUSNÍHO VINNÉHO SKLEPA S POZEMKEM A UBYTOVÁNÍM, S JEDINEČNÝM VÝHLEDEM NA PÁLAVU, OBEC STRACHOTÍN, OKRES BŘECLAV | CREDO REAL GROUP a.s.
https://www.traditionrolex.com/42

NABÍDKA PRODEJE LUXUSNÍHO VINNÉHO SKLEPA S POZEMKEM A UBYTOVÁNÍM, S JEDINEČNÝM VÝHLEDEM NA PÁLAVU, OBEC STRACHOTÍN, OKRES BŘECLAV

CRGOstatníNABÍDKA PRODEJE LUXUSNÍHO VINNÉHO SKLEPA S POZEMKEM A UBYTOVÁNÍM, S JEDINEČNÝM VÝHLEDEM NA PÁLAVU, OBEC STRACHOTÍN, OKRES BŘECLAV

Litujeme, ale tato nemovitost už je prodána. Vyberte si níže jinou nemovitost ze stejné sekce.

Číslo zakázky:  crg-n-0194-23
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  5+kk a více
Celková výměra:  269 m2
Zastavěná plocha:  77 m2

O nemovitosti

Nabízíme Vám k prodeji nádherný zcela zrekonstruovaný vinný sklep, s vlastním pozemkem a ubytováním, nacházející se přímo na „Sklepní uličce“ u místního rybníka v obci Strachotín, ležící přímo u Novomlýnských nádrží, nedaleko státní hranice s Rakouskem v okrese Břeclav. Strachotín je vzdálen cca 10 km od města Hustopeče u Brna, necelých 14 km od města Mikulov a necelých 28 km od okresního města Břeclav. Nabízená nemovitost se nachází v okrajové části obce Strachotín na turisty a milovníky vína velmi oblíbené ulici Sklepní, která vede podél břehu Strachotínského rybníku.

Původní vinohradnická stavba byla v období 2020-2022 zcela přebudována.

Hlavní vstup do objektu vinného sklepa je přímo z ulice Sklepní. Za tímto hlavním vstupem do objektu se po prostorném schodišti s kvalitním a odolným keramickým obkladem a okrasným kovaným zábradlím s vinařskými motivy, dostáváme do prostoru bývalé lisovny, kde je vybudováno útulné posezení, plně vybavený kuchyňský kout a také sociální zařízení se třemi samostatnými WC s umyvadly.

Již v této vstupní části vinného sklepa Vás atmosféra doslova uchvátí, protože kulisy příjemného posezení zde tvoří na celé jedné stěně originální velkoplošné sgrafitové dílo ve štuku/v omítce s vinařskými motivy z roku 1970 o rozměrech cca 2,5mx6,0 m, jehož autorem je známý umělec Jan Fišar (1912-1991).

Kuchyňka je vybavena kuchyňskou linkou, dřezem, lednice, elektrickým sporákem s varnou deskou a troubou a také vestavnou myčkou nádobí zn. Whirlpool. Jsou zde k dispozici také praktické police a velký držák na sklenice na víno.

Sociální zařízení tvoří chodba přístupná z prostoru posezení a je zde k dispozici zrcadlo a zařízení k dezinfekci rukou. Z této chodby jsou přístupná tři samostatné odvětrávané WC, které jsou všechny vybaveny splachovacím systémem Geberit-Duofix s dvoutlačítky, umyvadlem a hygienickými dávkovači a prostředky. Jsou zde použity keramické obklady a částečně okrasné kamenné obklady. Osvětlení je zde komfortní a plně automatické.

Ze vstupní části, kde se nachází společenské posezení se nachází vstup do vinného sklepa. Vstup je přes dvoukřídlé masivní dřevěné dveře. Prochází se přes cca 1,6 m širokou a 3,0 m dlouhou vstupní chodbou s kvelbenou šíjí, přímo do sklepa. Vinný sklep je široký 5,0 m a cca 25,0 m dlouhý. Světlá výška je zde cca 3,0 m a pod zemí sklep přechází až do hloubky 22,0 m pod povrchem, což skýtá ideální podmínky pro uložení vína. Samotný vinný sklep je rozdělen do tří sektorově oddělených částí: posezení s výměrou 33,75 m2 kde je k dispozici také krb, oddělený prostor s posezením s výměrou 60,0 m2 a oddělený archiv exkluzivních vín s výměrou 22,0 m2. Tento archiv je oddělen průhlednou stěnou se zásuvnými dveřmi a je také vybaven velkokapacitními stojany pro uložení lahví s vínem z masivního dřeva. Zadní část archivu tvoří stěna, kde je plně odkrytá přírodní hornina, což dotváří úžasnou atmosféru tohoto jedinečného vinného sklepa.

Sklep je vybudován původním hloubením v příkrém svahu a nachází se pod jílovitou horninou. Nejen objekt nad zemí ale také samotný vinný sklep s klenbovým stropem z pálených cihel (tzv. kvelbení) prošel komplexní rekonstrukcí a jeho rozměry jsou na místní poměry opravdu velkorysé. Všechny zde použité cihly prošly důkladným profesionálním čištěním a jsou odborně ošetřeny a napenetrovány.

V 1.NP nad vinným sklepem je vybudován prostorný apartmán k ubytování/bydlení. Z levé strany objektu je instalováno venkovní kovové schodiště vedoucí do tohoto prostoru. Jedná se o apartmán se dvěma ložnicemi o výměrách cca 16,0 m2 a cca 14,0 m2 se samostatnou koupelnou s WC o výměře cca 3,0 m2, která je vybavena rohovým sprchovým koutem a umyvadlem. Ohřev teplé vody je pro 1.NP zajištěn samostatným elektrickým bojlerem. Za vchodem do 1.NP se nachází malá chodba odkud se vchází do části kuchyně s malou jídelnou o výměře celkem cca 10,5 m2 a dále se z této části prochází do koupelny a ložnic. Obě ložnice mají k dispozici vždy dvě okna, elektrické vytápění a automatické klimatizační jednotky zn. Sinclair s dálkovým ovládáním. Podlahy jsou použity v části kuchyně s jídelnou odolné vinylové povrchy a v dalších částech apartmánu je použito keramické dlažby. Velmi vkusně je řešena také koupelna a samostatné WC. Okna i vstupní dveře jsou moderní plastová, vícekomorová. U oken jsou pro větší komfort instalovány sítě proti hmyzu.

V případě potřeby či zájmu nového majitele je možné obytný prostor dále rozšířit o další patro, resp. využít podkroví. V tomto případě bude nutné zvednou střechu do příslušné výšky.

V rámci zmiňované rekonstrukce celého objektu byly vybudovány také nové hydroizolace, nové podlahy s kvalitním a odolnými keramickými obklady a nové štukové omítky. Renovací prošla také venkovní fasáda, která je ve spodní části tvořena odolným obkladem ve stylu lícových cihel a horní část tvoří venkovní fasádní strukturovaná omítka.

Celý objekt má zcela nové rozvody elektřiny, vody i odpadů. Instalováno bylo také nové osvětlení včetně nouzového. Nově bylo instalováno také vytápění na elektřinu moderními topidly zn. Atlantic, které jsou programovatelné a s režimem ECO.

Součástí prodeje je pozemek, který sahá od objektu vinného sklepa přes ulici až ke břehu rybníku. Nabízí se tak jedinečný a překrásný výhled přes romantickou vodní hladinu přímo na Pavlovské vrchy (Pálavu).

Část pozemku za komunikací má vybetonovánu bezbariérovou část napojení na asfaltovou komunikaci a dále ji tvoří betonová dlažba. Zde je také vybudována dřevěná stavba obdélníkového půdorysu, která je uchycena na ocelových patkách. K tomuto objektu navazuje pergola/přístřešek pro venkovní posezení. Tento objekt může sloužit jako sklad, ale může také plnit funkci prodejního stánku nebo zázemí pro venkovní posezení.

Nemovitost se nachází na jedinečném místě s exkluzivním výhledem na vodní hladinu a nedalekou Pálavu (Pavlovské vrchy). Vzhledem k dané lokalitě a exkluzivnímu místu byl objekt rekonstruován pro účel využití k podnikání a k provozu objektu jsou vyřízeny veškeré nutné koncese a povolení pro komerční provoz. Nový majitel, tak může objekt bez problému využít i komerčně.

Topení lokální elektrické – moderní přímotopy, ohřev teplé vody pomocí elektrických ohřívačů.

Objekt je napojen na veškeré IS (inženýrské sítě) – elektřina 230 V, zemní plyn (aktuálně odpojen), obecní vodovod a kanalizace.

Celková plocha pozemků je 269,0 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří má výměru 77,0 m2, ostatní plocha o výměře 102,0 m2 a 23,0 m2 a trvalý travní porost o výměře 67,0 m2. Celková obytná plocha 1.NP (ubytování) je 43,01 m2, celková užitná plocha vinného sklepa je 144,51 m2 a dalších 90,0m2 je k dispozici jako venkovní prostor s možností parkování vozidel, objektem skladu s pergolou a venkovním posezením.

 

Popis lokality:

Obec Strachotín se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Žije zde cca 800 obyvatel. Obec leží při Novomlýnských nádržích cca 15 km od Mikulova nedaleko Pavlovských vrchů, hovorově Pálava, což jsou vápencové pohoří, které se nachází na samém jihu Moravy na jih okolo Mikulova u státních hranic s Rakouskem. Přestože nedosahují velké absolutní výšky, vystupují monumentálně nad okolní nížinu a tvoří přírodní dominantu jihu Moravy. V obci je dobrá občanská vybavenost, mateřská školka, knihovna, obchod s potravinami, restaurace, pizzerie, penziony, kadeřnictví, autokemp, přístaviště, SDH Strachotín, různé spolky (Myslivecké sdružení, Vinařský spolek, rybáři, TJ Sokol atd.

 

V případě zájmu o prohlídku mne neváhejte kontaktovat na níže uvedeném čísle, nebo e-mailu.

 

Kupní cenu Vám rádi sdělíme. 

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopíková +420 722 455 455 , m.sopikova@crg.as

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2024,
https://www.traditionrolex.com/42