https://www.traditionrolex.com/42 PRODEJ RODINNÉHO DOMU, BÝVALÉHO STATKU 5+1 V OBCI VANOVICE | CREDO REAL GROUP a.s.
https://www.traditionrolex.com/42

PRODEJ RODINNÉHO DOMU, BÝVALÉHO STATKU 5+1 V OBCI VANOVICE

CRGDomy a vilyPRODEJ RODINNÉHO DOMU, BÝVALÉHO STATKU 5+1 V OBCI VANOVICE
Číslo zakázky:  crg-n-0103-24
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  5+kk a více
Celková výměra:  1011 m2
Zastavěná plocha:  679 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  1 850 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi rodinný dům v obci Vanovice nedaleko Letovic v okrese Blansko v Jihomoravském kraji.

Jedná se o rodinný řadový dům nacházející se přímo v obci s překrásným okolím v přírodní oblasti Brněnské vrchoviny a Boskovické brázdy. Původně malý statek v řadové zástavbě u místní komunikace s pozemkem mírně svažitým směrem k zadní části s bezproblémovým přístupem.

Rodinný dům je zděný, řadový se sedlovou střechou a průjezdem na vlastní pozemek a dále s navazující stavbou užívanou původně k hospodářským účelům, tato stavba je ke zboření. Stavby tvoří společný půdorys ve tvaru písmene “L“ s vlastní částí dvora, který je od sousedů oddělen plotem. Obytná část je částečně podsklepena a tvoří obytnou jednotku s dispozicí 5+1. Půdní prostor nad ní je přístupný z průjezdu stropním otvorem s dřevěným poklopem po žebříku. Sklep má dvě místnosti, z toho první je o výměře cca 11 m2 a druhá o velikosti cca 12 m2.

Hlavní vstup do rodinného domu je ze dvora za průjezdem po dvoustranném zděném schodišti s kovovým zábradlím. Za vstupními dveřmi se nachází prostorná předsíň o výměře cca 8,80 m2 se vstupy do koupelny (cca 4,40 m2), na samostatné WC (cca 1,30 m2) a do kuchyně nacházející se vpravo v přední části objektu. Kuchyně, o velikosti cca 20 m2, je prostorná s oknem do dvora, vybavená malou samostatnou komorou (cca 2,50 m2) a je průchozí. Dále se skrze ni prochází do hlavní přední části rodinného domu, kde se nachází prostorný obývací pokoj o výměře cca 23,40 m2 s okny s výhledem do ulice, který je dále průchozí do další místnosti, která je o velikosti cca 13,60 m2 (ta může sloužit např. jako ložnice), tato místnost je také vybavena oknem s výhledem do ulice.

Z již výše zmíněné předsíně je také průchod do levé, zadní části rodinného domu, která dále navazuje na hospodářskou část. Zde jsou k dispozici další dva větší pokoje s výměrami cca 16,50 m2 oba, které jsou v zadní části propojeny, přes původní dvoukřídlé dřevěné dveře chodbou (cca 8,30 m2), která vede do zadní hospodářské části objektu. V neposlední řadě se zde nachází pokoj, do kterého se vchází zadní chodbou a který je o výměře cca 29 m2. Tento pokoj se nachází „ve stodole“ a byl využíván jako skladovací pokoj, z tohoto pokoje vede i schodiště na půdu, ale je zde propadená střecha, a tudíž je celkem nebezpečné se na toto schodiště dostat. Tato část rodinného domu je také podsklepena a nachází se zde kotelna s kotlem na tuhá paliva (cca 18,80 m2) a další technická místnost (cca 19,20 m2), sloužící původně ke skladování paliva.

Navazující hospodářská část objektu je částečně určena k rekonstrukci a částečně již ke zboru. Je tvořena velkou zděnou stodolou se sedlovou střechou o velikosti cca 69,50 m2, která navazuje na již popsaný rodinný dům. Stodola může sloužit díky velkému vjezdu s vraty k parkování/garážování vozidla nebo jako prostorná dílna se skladovacími prostory. Ostatní hospodářské stavení pokračující za stodolou jsou ke zboru. Jedná se o 4 skladovací prostory, do kterých se vchází přes stodolu, jsou o velikosti cca 14,30 m2, cca 14 m2, cca 31,20 m2 a cca 53,70 m2. Na stodolu navazuje další přízemní hospodářská stavba původně určená k chovu hospodářských zvířat. Nachází se zde tři místnosti o velikostech cca 38,20 m2, cca 23 m2 a cca 62,50 m2. Tato zadní část objektu je však ve špatném technickém stavu, vzhledem k tomu, že zde delší dobu chybí část střechy. Na konci stavby v zadní části dole u zahrady navazuje dále menší dřevěný přístřešek určený také pro provoz hospodářství.

Součástí prodeje je také „ostatní komunikace“, pozemek o výměře 332,0 m2, která se nachází v levé části zahrady a umožňuje vlastní přístup tímto směrem, tedy ze zadní části objektu z původní nezpevněné cesty nacházející se v zadní části pod zahradou.

Nabízený objekt je vhodný především pro bydlení nebo jako kombinace bydlení a podnikání. S rekonstrukcí lze využít také půdní prostory a podkroví, případně také využít část hospodářského objektu. V případě realizace zboru části hospodářského objektu je možné využít a recyklovat stavební materiál například cihly.

IS (inženýrské sítě) – objekt je napojen na elektřinu 230 V/400 V, obecní vodovod (přivedena nová přípojka/aktuálně nepřipojeno), plyn (aktuálně odpojeno). U stodoly se nachází betonová jímka s ocelovými poklopy propojena do spodní jímky s trativodem, která se nachází ve spodní části pozemku.

 

Celková plocha má výměru 1011,0 m2, z toho je pozemek s výměrou 679,0 m2 veden jako zastavěná plocha a nádvoří se stavbou s číslem popisným a další pozemek s výměrou 332,0 m2 – vedený jako ostatní plocha, ostatní komunikace, který umožňuje přístup k nemovitosti ze zadní části.

 

Popis lokality:

Obec Vanovice se nachází v oblasti kulturního regionu Malá Haná v Jihomoravském kraji v krásné okolní přírodě, pouhých 7 km od města Boskovice a ve vzdálenosti necelých 8 km od města Letovice a cca 30 km od okresního města Blansko. Krajské město Brno je od Vanovic vzdáleno necelých 50 km. V obci Vanovice žije cca 550 obyvatel. Obec se dělí na dvě části, vlastní Vanovice a vesnici Drválovice. V provozu je zde základní škola do 5. ročníku i mateřská škola, pošta, obecní úřad, obecní knihovna, dále také SDH a např. TJ Sokol Vanovice.

 

Odměna RK není součástí kupní ceny.

 

 

Máte zájem o tuto nemovitost? Volejte nebo pište na níže uvedený kontakt.

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopíková +420 722 455 455 , m.sopikova@crg.as

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2024,
https://www.traditionrolex.com/42