PRODEJ RODINNÉHO DOMU BÝKOVICE, OKRES BLANSKO

CREDO REALDomy a vilyPRODEJ RODINNÉHO DOMU BÝKOVICE, OKRES BLANSKO
Číslo zakázky:  cr-n-0014-19
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  2+kk
Celková výměra:  90 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  390 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Nabízíme Vám ke koupi starší rodinný dům, nacházející se v klidné oblasti v obci Býkovice okres Blansko, vzdálené od okresního města Blansko pouhých 15 – 20 minut autem. Od Brna je tato obec vzdálená cca 35 km.

 

Dům se nachází téměř ve středu obce Býkovice, kousek od hlavní cesty.

 

Celková plocha činí 90m2, z toho užitá plocha činí cca 100m2.

 

Dispozice:

Vejdeme do domu a nacházíme se v chodbě, ze které je vstup vpravo do koupelny o rozloze cca 12 m2. Naproti vchodovým dveřím je hlavní místnost přibližně 20 m2 – která disponuje kuchyňským koutem, který je spojen s jídelnou a obývacím prostorem. V této místnosti nalezneme i vstup do sklepa, který se nachází cca uprostřed místnosti a je řešen klasickým otvorem v podlaze pod kterým vedou schody dolů. V této místnosti se taktéž nachází menší komora přímo za dveřmi. Dále se zde nachází vstup do dalšího pokoje cca 20 m2. Okna jsou situována směrem do ulice. Na zadní straně domu okna nejsou, ale je zde půdní prostor vhodný na předělaní. Do podkrovního prostoru se vchází z koupelny. Tento prostor Vám nabízí možnost přebudování si z doposud neobývané části domu na další obytné místnosti, popřípadě je tu možnost předělání střechy ze sedlové na rovnou, a udělat si zde vstup na hezkou terasu/zimní zahradu se vstupem z jedné z místností.

Dům je cihlový, částečně podsklepený a se sedlovým krovem. Na domě jsou dřevěné okna, podlahy jsou převážně betonové s kombinací kamenité dlažby. V koupelně je keramická dlažba a nachází se tam elektrický bojler, velká vana, umyvadlo a toaleta. Objekt je napojen na elektřinu, voda je z obecního vodovodu. Odpady jsou svedeny do jímky umístěné před domem při cestě. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler v koupelně i v kuchyni. V kuchyni je plynový sporák a krásné krbové kamna na tuhá paliva. Vytápění objektu je zajištěno plynovými wafkami a krbem.

 

Veškeré vybavení zůstává v domě a je součástí kupní ceny.

Objekt je udržovaný a po úpravách je možné z něj vytvořit krásné a útulné bydlení. Je zde možnost velké variability s prostory, které se zde nachází.

 

Příjezdová cesta je asfaltová a parkování je možné u domu.

 

IS: obecní vodovod, elektřina, vlastní jímka (septik), topení – tuhá paliva (krb) + wafky

 

První písemná zpráva o obci Býkovice byla doložena k roku 1264, ale neznamená to, že by tohoto roku skutečně vznikla. Tehdy je totiž od biskupa Bruna dostal lénem Konrád z Hucsarie, šlechtic pocházející pravděpodobně ze severozápadního Německa. Název obce je však ryze český. Jeho základem je zřejmě osobní jméno Býk; je tedy tvořen patronymickou příponou a označoval ves lidí Býkových. Znamená to tedy, že řečený Konrád nebyl jejím zakladatelem, obec sama byla starší a její vlastnictví na něj z rukou biskupových pouze přešlo. Ve 13. století, za vlády Přemysla Otakara II., byla vesnice jakožto biskupské léno součástí správního obvodu blanenského a stala se jednou z nejvýznamnějších osad v oblasti, v níž právě vrcholila kolonizace. V listopadu 1990 se konaly 1. svobodné komunální volby, bylo zvoleno devět členů a starostou se stal Ing. Libor Hladil.

 

Nedaleko od domu se nachází zastávka autobusu, restaurace, hospůdka, obecní úřad a v obci Býkovice kromě krásné přírody v okolí Moravského krasu najdete taktéž Porčův mlýn, který je známou historickou památkou.

 

Nemovitost je volná ihned a je k dispozici novému zájemci. Klíče máme v RK, proto nás neváhejte kontaktovat na níže uvedeném čísle nebo e-mailu m.mackova@credoreal.cz.

 

Cena: 390.000,- Kč

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopík Macková , +420 602 583 853 , m.mackova@credoreal.cz

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2019,