PRODEJ RD 2+1 SE ZAHRADOU, OBEC PRAVICE, OKRES ZNOJMO

CREDO REALDomy a vilyPRODEJ RD 2+1 SE ZAHRADOU, OBEC PRAVICE, OKRES ZNOJMO
Číslo zakázky:  cr-n-0019-19
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  2+1
Celková výměra:  390 m2
Zastavěná plocha:  330 m2
Zahrada:  60 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  650 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Hledáte hezký domeček či chalupu v klidné lokalitě u lesa na okraji obce vhodný i k trvalému pobytu nebo jen na odpočinek nebo rekreaci?

 

Máme pro Vás v nabídce velmi zajímavou nemovitost s číslem popisným, nacházející se u zřídka využívané železniční tratě, která dříve sloužila jako malinké nádraží. Objekt je vzdálen od samotné obce Pravice přibližně 450 m a je velmi dobře dostupný po místní asfaltové komunikaci spojující obec Pravice a část obce Hrušovany nad Jevišovkou – Pastviny. Tato místní komunikace dále navazuje na silnici č. 415, po které se dále dostanete např. do Pohořelic, Brna nebo do Hrušovan nad Jevišovkou. Obec Pravice je vzdálena od města Znojmo a např. Pohořelic jen 26,5 km, od krajského města Brno přibližně 55 km a od Hrušovan nad Jevišovkou pouhých 5 km.

 

Obec Pravice se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji. Žije zde 341 obyvatel. První písemná zmínka o existenci osady z roku 1141 je nejistá, další pochází až z roku 1222, kdy je ve vsi připomínán farní kostel. V obci Pravice se nachází Mateřská škola, Obecní úřad, zastávka autobusu, restaurace a menší potraviny. Obec Pravice patří pod obec Hrušovany nad Jevišovkou, kde se nachází veškerá občanská vybavenost, lékárna, zdravotní středisko, různé obchody, restaurace, banky i pošta.

 

Pro zajímavost ve vzdálenosti pouhých 16,5 km od obce Pravice se nachází vyhlášené rakouské lázeňské město Laa an der Thaya s termálními lázněmi.

 

Nabízená nemovitost disponuje dvěma samostatnými pokoji, menší předsíní s kuchyňským koutem a koupelnou spojenou s WC. Součástí domu je částečně oplocená zahrada se studnou a dále se zde nachází několik jehličnatých stromů a ostatní porost.

  

Celková plocha nabízené nemovitosti činí 390,0 m2, z toho zastavěná plocha činí 330,0 m2, užitná plocha obytné jednotky je cca 46,5 m2 a zahrada má celkovou výměru 60,0 m2.

 

Dispozice:

Nabízený objekt se nachází v mírném svahu, má vydlážděné malé nádvoří dostupného po malém venkovním schodišti. Odtud je hlavní vstup do domu, za kterým se nachází předsíň s kuchyňkou o velikosti cca 6,0 m2. Kuchyňský kout není dokončen, je vybaven menšími skřínkami a odsáváním na digestoř a je zde přivedena voda i elektřina. Z této místnosti je následně vstup s posuvnými dveřmi do koupelny s WC o celkové výměře cca 4,5 m2, vybavené se sprchovým koutem a umyvadlem a keramickými obklady. Po pravé straně se dále vchází do obytné části, kterou tvoří dva pokoje. V prvním pokoji o velikosti cca 16,0 m2 se nachází částečný dřevěný obklad a komín s s vydlážděným místem pro umístění kamen, která sloužila k vytápění celého objektu. Okna má tento pokoj situovány do zahrady a zadní části objektu směrem k lesu. Druhý pokoj o velikosti cca 20,0 m2 je situován na jižní sluneční stranu s výhledem do okolité přírody i zahrady u domu.

 

Dům je vybaven dřevěnými okny s dvojsklem, na kterých jsou dřevěné venkovní okenice, které jsou zachovalé, ale potřebují menší opravy. Opravu vyžadují i vstupní dveře jsou poškozeny a uzamykají se prozatímně petlicí s visacím zámkem. Podlaha v pokojích je původní z dřevěných prken, v koupelně se nachází keramická dlažba a v předsíni je položena plovoucí podlaha. Celý objekt včetně sklepu i půdy je suchý. Objekt má funkční sedlovou střechou s pálenou taškou a velkým půdním prostorem. Půdní prostor je přístupný vyvýšeným oknem v zadní části objektu po žebříku.

 

V přední části domu je také samostatný vstup do sklepa objektu. Zde se nachází přípojka vody ze studny, rozvody vody s el. Bojlerem pro ohřev vody (momentálně jsou rozvody vody mimo provoz, chybí čerpadlo). Od vstupu do sklepa vede cihlové venkovní schodiště k hlavnímu vstupu do objektu.

 

IS: Voda – napojení na vlastní studnu, která se nachází na pozemku v zahradě po pravé straně domu, elektřina je momentálně odpojena (nutno vyžádat opětovné připojení), pro vytápění objektu byly dříve používány kamna na tuhá paliva (k dispozici pouze původní komín, kamna nejsou k dispozici) a odpady jsou svedeny do původní jímky.

 

Plyn ani obecní vodovod zde není dostupný.

 

Okolní pozemky patří státu, respektive státnímu podniku České dráhy a Obci Pravice.

 

Klíče máme v RK, proto v případě zájmu o prohlídku nás neváhejte kontaktovat na níže uvedeném čísle nebo e-mailu m.mackova@credoreal.cz.

 

 

Cena: 650.000,- Kč + provize

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopík Macková , +420 602 583 853 , m.mackova@credoreal.cz

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2019,