Dražby a aukce pro veřejnost

Úvod Informace Dražby a aukce pro veřejnost


Veřejné dražby/aukce

Veřejné dražby v roli dražitele se může účastnit prakticky každý, kdo splňuje požadavky stanovené Zákonem č.26/2000 Sb. (Zákon o veřejných dražbách), v platném znění. Veřejné aukce nebo dražby můžou být také realizovány dle příslušných ustanovení Zákona č.89/2012 Sb. (Občanský zákoník), v platném znění.

Víte, že i Vy můžete rychle, výhodně a transparentně tímto způsobem prodat svoji nemovitost? Připravili jsme pro vás několik příkladů, kdy je veřejná dražba tou správnou volbou.

 

Veřejná dražba/aukce jako alternativa prodeje a výkupu nemovitosti

Uvažujete o prodeji své nemovitosti, uvažujete, že dáte například svůj dům nebo byt do výkupu, abyste za něj získali peníze co nejdřív? Máme pro vás lepší řešení. Uspořádáme pro vás veřejnou dražbu, díky které můžete získat zajímavější částku.

V životě může nastat situace, kdy potřebuje rychle prodat svou nemovitost. Důvodů může být mnoho, ale pokaždé mají něco společného. Vždy je totiž potřeba najít reálného a vážného zájemce, který zaplatí minimálně požadovanou částku. Ta však bohužel při přímém výkupu bývá často hluboko pod tržní cenou.
Právě v tomto případě je ideálním řešením dobrovolná veřejná dražba. K výsledné ceně se dopracujeme formou licitace směrem nahoru a díky našim zkušenostem z praxe a již provedeným dražbám můžeme s jistotou tvrdit, že pro vás dosáhneme vyšší ceny, než byste dostali například při přímém výkupu nemovitosti.

 

Pár dobrých důvodů, proč dražit s námi

  • Máme zkušenosti s realitním trhem a obchody s nemovitostmi již od roku 1999.
  • Jsme řádným členem České asociace dražebníků.
  • Chápeme, že potřebujete peníze co nejdřív, proto neztrácíme čas a dražbu rychle a kvalitně připravíme včetně komplexního právního servisu.
  • Naší inzerci a propagaci dražeb a aukcí v tištěné i elektronické podobě věnujeme velkou pozornost a oslovujeme velké množství potencionálních zájemců.
  • Realizujeme profesionální prohlídky nabízené nemovitosti a zájemcům jich umožníme víc, než vyžaduje zákon.
  • Oproti přímému výkupu nemovitosti máte možnost získat vyšší částku za nemovitost.
  • Vydraženou částku vám dle smlouvy zašleme bezodkladně na účet.
  • S námi bezpečně a s jistotou. Vždy klademe velký důraz na kvalitní právní servis a máme uzavřeno pojištění z odpovědnosti s limitem 70 mil. Kč.

 

Jak pracujeme

Dražby provádíme tím nejtransparentnějším způsobem – elektronicky (on-line) v souladu se zákonem o veřejných dražbách na portálu www.credoreal.cz/drazby/ 
Dražíme podle zákona 26/2000 Sb. o veřejných dražbách a zákona č.89/2012 Sb. Občanský zákoník.
Majetek vždy oceníme, v této souvislosti vždy provedeme odborný odhad nebo zajistíme znalecký posudek.
Děláme vždy vše pro maximální výtěžek dražby, dražby efektivně prezentujeme a inzerujeme a také zajišťujeme více prohlídek, než vyžaduje zákon o veřejných dražbách.
Náklady na ocenění a správu draženého majetku přebíráme na sebe a vypořádáme je až po dražbě.
Pojištění odpovědnosti za škodu máme smluvně sjednánu s limitem 70 mil. Kč.

Zde najdete Dražební řád.

 

Zaujala vás možnost dražby Vaší nemovitosti?

Kontaktujte nás, vše vám vysvětlíme a také se postaráme o celý proces veřejné dražby nebo aukce.

Telefon: +420 774 883 300, +420 549 250 248, e-mail: drazby@credoreal.cz 

Adresa sídla společnosti: CREDO REAL GROUP a.s., Luční 375/3, 664 48 Moravany

 

Naše elektronické dražby a aukce

Dražíme on-line, celý proces je tak naprosto transparentní a také uživatelsky komfortní. Pořádáme veřejné elektronické aukce, veřejné dobrovolné a nedobrovolné dražby. V nabídce dražeb máme různé nemovitosti z celé České republiky.

Zde najdete Ceník našich služeb.

 

Jsme vaším partnerem ve světě dražeb

Ať už chcete v dražbě nakoupit nebo prodat, můžete se spolehnout na naši podporu po celou dobu procesu. Pomůžeme vám s registrací, zajistíme ocenění majetku, dokumentaci, inzerci a vyřídíme veškeré formality.
Rádi vám poradíme i se složitějšími nebo komplikovanými situacemi, jako je třeba nemovitost s věcným břemenem nebo dědickými závazky. Spolupracujeme a komunikujeme se zástavními věřiteli, insolvenčními správci a bankami, pro které vždy najdeme tu nejvýhodnější variantu prodeje.Copyright © 2023,