ELEKTRONICKÁ DRAŽBA RODINNÉHO DOMU 2+1 V OBCI HEVLÍN, OKRES ZNOJMO

Úvod Dražby ELEKTRONICKÁ DRAŽBA RODINNÉHO DOMU 2+1 V OBCI HEVLÍN, OKRES ZNOJMO

ELEKTRONICKÁ DRAŽBA RODINNÉHO DOMU 2+1 V OBCI HEVLÍN, OKRES ZNOJMO

Kraj:  Jihomoravský kraj
Okres:  Znojmo
Dražba ukončena dne 15.3.2022 v 11:05:39

Dražba ukončena. Nejvyšší podání provedl účastník ypevmau. Gratulujeme.

Nejnižší podání:  490 000 Kč
Odhadní cena:  850 000 Kč
Minimální příhoz:  10 000 Kč
Číslo dražby:  220004
Začátek dražby:  15.3.2022 10:00
Konec dražby:  15.3.2022 11:05
Dražební jistota:  50 000 Kč

O nemovitosti

Jedná se dražbu rodinného domu o velikosti 2+1, který se nachází v obci Hevlín, okrese Znojmo. Hevlín je velkou jihomoravskou obcí s 1370 obyvateli a najdeme ji jihovýchodním směrem od města Znojma v sousedství hranice s Rakouskem. Jižním směrem od obce je hraniční přechod Hevlín – Laa an der Thaya. Obec se rozkládá na levém břehu řeky Dyje. Severozápadním směrem od obce jsou malá jezera, jež jsou chráněná jako přírodní památka Hevlínské jezero. Přírodní památku tvoří jezera s porostem rákosu a s výskytem chráněných druhů živočichů. Přímo v obci je vybudováno několik malých rybníků. Jižním směrem od obce můžeme vidět pozůstatky opevnění, jež dříve sloužilo k ochraně hranice.

 

Plocha nabízené parcely č. 534/2 je celkové výměry 158 m2, šířka parcely je cca 9,6 m a délka cca 17,4 m.

 

Na parcele st. č. 534/2 se nachází řadový krajní rodinný dům. Jedná se o přízemní, nepodsklepený rodinný dům bez nyní využitého podkroví pod sedlovou střechou krytou taškou pálenou. Objekt je situovaný do půdorysného tvaru obdélníku, nachází se v zastavěné, okrajové části obce Hevlín.

 

Dům je vhodný k bydlení, jako chalupa případně lze pozemek využít jako pěkné stavební místo.

 

Parkování je možné na vlastním pozemku. Pozemek leží v rovinném terénu a je přístupný po veřejné, zpevněné komunikaci.

 

Objekt sestává z jedné bytové jednotky o velikosti 2+1 s kompletním sociálním zařízením. Původní stáří objektu je dle dostupných podkladových materiálů z roku 1950. V průběhu své celkové životnosti objekt procházel postupně rekonstrukcemi a modernizacemi prvků. V roce 2014 byly částečně opraveny podlahové krytiny a vnitřní omítky.

 

Dispozice:

K objektu je přístup z ulice přes dvoukřídlou bránu, za kterou se nachází menší dvorek vedoucí se podél celého domu. Na pravé straně domu je vstup do objektu, kterým se dostaneme na rozlehlou chodbu o výměře cca 13,7 m2, která je prosvětlená okny po celé straně směrem do dvorku. Z této chodby pak vedou vstupy do kuchyně o výměře cca 9,6 m2. Z kuchyně dále vedou vstupy do obývacího pokoje s okny do ulice o výměře cca 21 m2 a do menšího pokoje o výměře cca 11 m2, který má okna do chodby. Z chodby se dále dostaneme na WC o velikosti cca 0,8 m2 a do koupelny o velikosti cca 6,9 m2 ze které vede vstup do nejzazší místnosti tohoto domu o velikosti cca 6,2 m2. Tato místnost byla zřejmě využívaná jako technická místnost.

 

Dům je dle dostupných informací napojen na IS (inženýrské sítě): elektřina, plynové vedení. Voda a kanalizace není připojená na pozemku, je zde studna. Dle obce Hevlín připojení na vodu a kanalizaci je možné, voda a kanalizace je v ulici natažena, ostatní domy napojené jsou. Je pouze nutné zažádat o připojení VAK Znojmo, taktéž požádat obec o povolení výkopu z cesty, jelikož se jedná o obecní pozemek a následně se připojit.

 

 

 

 Nemovitost ke dni dražby není pronajímána a je ihned volná.

 

Termín prohlídky, pokud nebude dohodnuto jinak, bude:

dne 10. 3. 2022 ve 14:00 hodin.

 

V případě, že si chcete dojednat prohlídku, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 770 164 121.

 

 

 

Co se týče obce Hevlín, v katastru obce se nachází největší a nejkvalitnější ložisko cihlářské hlíny v České republice, což vysvětluje velký rozvoj cihlářského průmyslu v obci. Využití hlíny je doloženo i historicky. Dodnes se v návrší za cihelnou nachází množství střepů z pálených hliněných nádob. Křižuje se zde velké množství cyklostezek, které navazují na mezinárodní cyklotrasy s cílovými městy jako Praha, Vídeň či Krakov. Potřeba vzájemné informovanosti o obou příhraničních regionech si vyžádala vznik přeshraničního informačního centra. Z akcí, které z obce vytvářejí centrum společenského života, lze jmenovat letní krojované hody, májové sousedské posezení, rybářské závody a v neposlední řadě tradiční přeshraniční setkání cyklistů. Jak tedy z popisu této malebné obce vyplývá, nejen pro nadšence cykloturistiky, výletů a přírody všude okolo je tato vesnička jako stvořená.

 

Co se týče občanské vybavenosti, v obci je mateřská škola, úplná základní škola, pošta, tři prodejny potravin, několik restaurací a penzionů. Při silnici do Laa an der Thaya za bývalou celnicí se nachází několik bývalých bezcelních obchodů postavených v 90. letech, dnes prodejny, restaurace a zařízení služeb. Na náměstí budova přeshraničního informačního centra (2007).

 

 

 

Adresa

Hevlín č.p. 335

Copyright © 2023,