PRODEJ RODINNÉHO DOMU S DVĚMI BYT. JEDNOTKAMI, BRNO-MALOMĚŘICE

CRGDomy a vilyPRODEJ RODINNÉHO DOMU S DVĚMI BYT. JEDNOTKAMI, BRNO-MALOMĚŘICE
Číslo zakázky:  crg-n-0190-23
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  5+kk a více
Celková výměra:  900 m2
Zastavěná plocha:  193 m2
Zahrada:  807 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  15 300 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Nabízíme Vám ke koupi samostatně stojící rodinný dům, jehož součástí jsou dvě samostatné bytové jednotky. V patře je kompletně zrekonstruovaný prostorný byt o dispozici 3+1 a v přízemí je bytová jednotka s velkou zimní zahradou o dispozici 2+1 s velkou zimní zahradou a sklepem. Součástí domu je krásná zahrada, na niž se nachází kůlna, bazén s rozměry cca 3 x 7,50 m se slanou vodou a protiproudem, venkovní sprcha, venkovní krb atd. Součástí nemovitosti je i garáž a parkovací místo na vlastním pozemku přímo před garáží.

Dům pochází z roku cca 1956, je zateplený, průběžně byl rekonstruován a nachází se v brněnské městské části Maloměřice, na ulici Babická.

Přibližně 350 m od bytu se nachází zastávka MHD, obchod s potravinami cca 550 m, lékař cca 600 m, základní škola cca 900 m, a mnoho dalšího jako jsou restaurace, obchody s různým zaměřením a jiné.

Za pozemkem se nachází zahrada, o celkové ploše cca 2.449 m2, na kterou je sepsána Nájemní smlouva s obcí.

 

Celková plocha nemovitosti činí 900 m2, z toho zastavěná plocha činí 193 m2.

Celková užitná plocha dvou bytů činí cca 164,50 m2. Užitná plocha domu samotného činí cca 255,9m2.

Celková plocha bytové jednotky 3+1 v patře činí cca 76,10 m2.

Celková plocha bytové jednotky 2+1 činí cca 88,40 m2, z toho užitná plocha bytu činí cca 83,10 m2 a plocha sklepu činí cca 5,30 m2.

Podkroví včetně půdy má celkovou plochu cca 53,3m2.

Dílna má celkovou plochu cca 17,2m2 a garáž cca 20,9m2.

 

Dispozice bytu 3+1:

Za vstupními dveřmi do budovy vyjdeme menším schodištěm do nabízené bytové jednotky. Za dveřmi je prostorná vstupní hala, ze které je vstup do všech místností v bytě. Po levé straně je kuchyně a spolu s halou mají rozlohu cca 20,60 m2. Kuchyně je vybavena moderní kuchyňskou linkou se spotřebiči, a to lednicí s mrazákem značky Electrolux, mikrovlnou troubou značky Electrolux, indukční varnou deskou značky Electrolux, troubou značky Electrolux a varnou konvicí značky SEVERIN. Kuchyňská linka nabízí svým novým uživatelům spoustu úložného prostoru. V kuchyni se taktéž nachází skleněný jídelní stůl se čtyřmi židlemi. Místnost je orientována na Severozápad a okna směřují do zahrady. Z kuchyně je vstup do útulné koupelny (cca 3,80 m2), kde se nachází sprchový kout, umyvadlo, nástěnná koupelnová zrcadlová skříňka, topný žebřík a pračka značky BOSCH, která je nový nájemcům taktéž k dispozici. U hlavního vstupu do bytové jednotky se nachází vstup na samostatnou toaletu (cca 1,10 m2), před kterou se nachází menší místnost (cca 1,30 m2) s umyvadlem a zrcadlem. První pokoj, který se nachází po pravé straně od vstupu do bytu, byl majiteli využíván jako obývací pokoj. V tomto pokoji se nachází sedačka, pohodlná dvě křesla, konferenční stolek a televizní stěna s televizí. Místnost je velmi světlá díky oknům, která jsou orientovány na Jihovýchod. Obývací pokoj je o velikosti cca 17,50 m2. Druhým pokojem je ložnice, která disponuje manželskou postelí s rošty bez matrace o velikosti 180 x 200 cm, dvěma noční stolky a velmi prostornou šatní skříní. Místnost je orientována na Jihovýchod a je o výměře cca 17,50 m2. Naproti vstupním dveřím je vstup do třetího pokoje, který majitelé využívali jako pracovnu. Zde se nachází psací stůl, prostorná šatní skříň, sedačka a vstup do komory, která může sloužit jak pro úschovu věcí, tak například i jako šatna. Pracovna je o velikosti cca 11,40 m2 s orientací na Severovýchod. Komora je o výměře cca 2,90 m2.

 

Vyjdeme z bytu a po schodišti dojdeme do podkroví, které je rozděleno na dvě části. První část po pravé straně je rozdělena do tří prostorů. Je zde vstupní předsíň o celkové ploše cca 4,2m2, dále samostatný pokoj s okny a topením o výměře cca 12,1m2 a půdička vedle pokoje o výměře cca 12 m2. Z této samostatné části by byl skvělý například ateliér, pracovna atd. Vyjdeme zpět na chodbu a vejdeme do druhých hlavních dveří, kde je půda do tvaru L o celkové výměře cca 25 m2. Tato půda přímo vybízí k výstavbě podkrovního pokoje s galérií na spaní.

 

Dispozice bytu 2+1:

Bytová jednotka je orientována přímo do zahrady, kde se nachází mimo zahradu i bazén.

Vstupními dveřmi vcházíme do zimní zahrady (cca 20,30 m2), se kterou se počítá jako hlavní obývací místností, která má výstup přímo na zahradu. Její součástí jsou vnitřní žaluzie a vchod mezi touto místností a kuchyní disponuje venkovní bezpečnostní žaluzií. Součástí vybavení této místnosti je skleněný, kulatý stůl se židlemi a pro návštěvy a prostorná lavice. Místnost je orientována na Severozápad. Ze zimní zahrady vstupujeme do prostorné kuchyně o velikosti cca 15,20 m2, která je vybavena moc pěknou kuchyňskou linkou v dekoru dřeva. Kuchyňská linka je vybavena vestavěnou lednicí s mrazákem, varnou deskou, troubou a myčkou nádobí. V kuchyni se nachází menší kulatý stůl se židlemi. Velkou výhodou kuchyně je komora, ve které se nachází spoustu úložného prostoru a plynový kombinovaný kotel značky BAXI, který zajišťuje vytápění a ohřev vody pro dvě bytové jednotky. Komora je o velikosti cca 1,70 m2. Dalším úložným prostorem této bytové jednotky je sklep (cca 5,30 m2), do kterého se vchází z již zmiňované kuchyně. V bytě je dále samostatná toaleta s umyvadlem o velikosti cca 1,7m2. Součástí bytu jsou dvě další samostatné místnosti, a to pokoj o velikosti cca 16 m2, který je vybaven televizní stěnou, sedačkou a dvěma pohodlnými křesly, orientovaný na Jihovýchod. Ložnice, do které se vchází z kuchyně, disponuje dvojlůžkem s rošty bez matrací s rozměry 180 x 200 cm, dále je zde velmi prostorná šatní skříň. Tato místnost je orientována taktéž na Jihovýchod a je o výměře cca 16,50 m2. Hlavní dominantou bytové jednotky je krásná koupelna s rohovou vanou, umyvadlem, koupelnovými skříňkami, bidetem, pisoárem, pračkou a dvěma topnými žebříky. Koupelna je o velikosti cca 11,70 m2.

 

Z přízemního bytu je dále vchod do technické místnosti, ze které je přímý vstup na zahradu, ale i do garáže, určené pro parkování jednoho osobního automobilu. Je zde dílna o výměře cca 17,2m2, která může být průchozí i ze zimní zahrady, nejen z venku. Z dílny je vstup do prostorné garáže o celkové ploše cca 20,19m2, ze které mimo garážová vrata vedou i klasické dveře. Garážová vrata jsou na elektrický pohon.

 

Dům je plně vybaven nábytkem, který je možné ponechat v nemovitosti. Záleží na domluvě s konkrétním zájemcem.

 

Co se týče inženýrských sítí: v domě je elektřina, obecní vodovod i plyn. Odpad je řešen dvěma jímkami s tím, že je v ulici již plánována výstavba kanalizace. Dům je vytápěn pomocí ústředního topení plynovým kombinovaným kotlem.

Každý z bytů má podružný měřák na elektřinu.

 

Parkování je možné v garáži, na pozemku před garáží, ale i na ulici, kde je parkování naprosto bezproblémové.

 

V nemovitosti nejsou zapotřebí žádné další investice a je vhodný nejen k bydlení, kombinaci bydlení a podnikání, ale i k pronajímání.

Dům je nyní obsazen nájemci za tržní nájemné a o dům se stará správce. V případě, že by zájemce dům chtěl uvolnit, není problém, ve smlouvě je tříměsíční výpovědní lhůta. Nájemci jsou velmi slušní a pohodoví.

  

Popis lokality:

Maloměřice leží na levobřežní trase řeky Svitavy, tato oblast byla osídlena již v době neolitu. První osídlení v lokalitě, kde se nyní nachází Obřany, je doloženo již z doby mladšího paleolitu.

Do této krásné městské části spadá i jeden z mála vrchů, který lze vidět i z centra Brna a to Hády. Na jeho vrcholové plošině se nachází národní přírodní rezervace. Tato krásná krajina vybízí ke krásným procházkám, či turistice.

 

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle nebo e-mailu.

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopíková +420 722 455 455 , m.sopikova@crg.as

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2023,