PRODEJ RD SE DVĚMA BYTY, GARÁŽÍ A BAZÉNEM BRNO – MALOMĚŘICE

CRGDomy a vilyPRODEJ RD SE DVĚMA BYTY, GARÁŽÍ A BAZÉNEM BRNO – MALOMĚŘICE
Číslo zakázky:  crg-n-0018-24
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  5+kk a více
Celková výměra:  900 m2
Zastavěná plocha:  193 m2
Zahrada:  1500 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  14 900 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Nabízíme Vám ke koupi samostatně stojící rodinný dům, jehož součástí jsou dvě samostatné bytové jednotky. V patře je kompletně zrekonstruovaný prostorný byt o dispozici 3+1 a v přízemí je bytová jednotka o dispozici 2+1 s velkou zimní zahradou a sklepem. Součástí domu je krásná zahrada, na níž se nachází kůlna, bazén s rozměry cca 3 x 7,50 m se slanou vodou a protiproudem, venkovní sprcha, venkovní krb atd. Součástí nemovitosti je i garáž a parkovací místo na vlastním pozemku přímo před garáží.

Dům pochází z roku cca 1956, je zateplený, průběžně byl rekonstruován a nachází se v brněnské městské části Maloměřice, na ulici Babická.

Přibližně 350 m od bytu se nachází zastávka MHD, obchod s potravinami cca 550 m, lékař cca 600 m, základní škola cca 900 m, a mnoho dalšího jako jsou restaurace, obchody s různým zaměřením a jiné.

Za pozemkem se nachází zahrada, o celkové ploše cca 1.500 m2, na kterou je sepsána Nájemní smlouva s obcí.

 

Celková plocha nemovitosti činí 900 m2, z toho zastavěná plocha činí 193 m2.

Celková užitná plocha obou bytů činí cca 169,80 m2. Užitná plocha domu samotného činí cca 242,20 m2.

Celková plocha bytové jednotky 3+1 v patře činí cca 73,20 m2.

Celková plocha bytové jednotky 2+1 činí cca 96,60 m2, z toho užitná plocha bytu činí cca 92,10 m2 a plocha sklepu činí cca 4,50 m2.

Podkroví včetně půdy má celkovou plochu cca 84,70 m2.

Dílna má celkovou plochu cca 17,95 m2 a garáž cca 19,70 m2.

 

Dispozice bytu 3+1:

Za vstupními dveřmi do budovy vyjdeme menším schodištěm do nabízené bytové jednotky. Za dveřmi je prostorná vstupní hala, ze které je vstup do všech místností v bytě. Po levé straně je kuchyně a spolu s halou mají rozlohu cca 16,20 m2. Kuchyně je vybavena moderní kuchyňskou linkou se spotřebiči, a to lednicí s mrazákem značky Electrolux, mikrovlnou troubou značky Electrolux, indukční varnou deskou značky Electrolux, troubou značky Electrolux a varnou konvicí značky SEVERIN. Kuchyňská linka nabízí svým novým uživatelům spoustu úložného prostoru. V kuchyni se taktéž nachází skleněný jídelní stůl se čtyřmi židlemi. Místnost je orientována na Severozápad a okna směřují do zahrady. Z kuchyně je vstup do útulné koupelny (cca 3,50 m2), kde se nachází sprchový kout, umyvadlo, nástěnná koupelnová zrcadlová skříňka, topný žebřík a pračka značky BOSCH. U hlavního vstupu do bytové jednotky se nachází vstup na samostatnou toaletu (cca 1,10 m2), před kterou se nachází menší místnost (cca 1,20 m2) s umyvadlem a zrcadlem. První pokoj, který se nachází po pravé straně od vstupu do bytu, byl majiteli využíván jako obývací pokoj. V tomto pokoji se nachází sedačka, pohodlná dvě křesla, konferenční stolek a televizní stěna s televizí. Místnost je velmi světlá díky oknům, která jsou orientovány na jihovýchod. Obývací pokoj je o velikosti cca 18,20 m2. Druhým pokojem je ložnice o výměře 18,20 m2, která disponuje manželskou postelí s rošty bez matrace o velikosti 180 x 200 cm, dvěma nočními stolky a velmi prostornou šatní skříní. Naproti vstupním dveřím je vstup do třetího pokoje, který majitelé využívali jako pracovnu. Zde se nachází psací stůl, prostorná šatní skříň, sedačka a vstup do komory, která může sloužit jak pro úschovu věcí, tak například i jako šatna. Pracovna je o velikosti cca 11,80 m2 s orientací na severovýchod. Komora je o výměře cca 3 m2.

 

Vyjdeme z bytu a po schodišti dojdeme do podkroví, které je rozděleno na dvě části. První část po pravé straně je rozdělena do tří prostorů. Je zde vstupní předsíň o celkové ploše cca 4,50 m2, dále samostatný pokoj s okny a topením o výměře cca 12,10 m2 a půdička vedle pokoje o výměře cca 14,70 m2. Z této samostatné části by byl skvělý například ateliér, pracovna atd. Vyjdeme zpět na chodbu a vejdeme do druhých hlavních dveří, kde je půda do tvaru L o celkové výměře cca 45,60 m2. Tato půda přímo vybízí k výstavbě podkrovního pokoje s galérií na spaní.

 

Dispozice bytu 2+1:

Bytová jednotka je orientována přímo do zahrady, kde se nachází mimo zahradu i bazén.

Vstupními dveřmi vcházíme do zimní zahrady (cca 28,80 m2), se kterou se počítá jako s hlavní obývací místností, která má výstup přímo na zahradu. Její součástí jsou vnitřní žaluzie a vchod mezi touto místností a kuchyní disponuje venkovní bezpečnostní žaluzií. Součástí vybavení této místnosti je skleněný, kulatý stůl se židlemi a prostorná lavice. Místnost je orientována na Severozápad. Ze zimní zahrady vstupujeme do prostorné kuchyně o velikosti cca 15,20 m2, která je vybavena moc pěknou kuchyňskou linkou v dekoru dřeva. Kuchyňská linka je vybavena vestavěnou lednicí s mrazákem, varnou deskou, troubou a myčkou nádobí. V kuchyni se nachází menší kulatý stůl se židlemi. Velkou výhodou kuchyně je komora, ve které se nachází spoustu úložného prostoru a plynový kombinovaný kotel značky BAXI, který zajišťuje vytápění a ohřev vody pro dvě bytové jednotky. Komora je o velikosti cca 3,40 m2. Dalším úložným prostorem této bytové jednotky je sklep (cca 4,50 m2), do kterého se vchází z již zmiňované kuchyně. V bytě je dále samostatná toaleta s umyvadlem o velikosti cca 1,20 m2. Součástí bytu jsou dvě další samostatné místnosti, a to pokoj o velikosti cca 16,10 m2, který je vybaven televizní stěnou, sedačkou a dvěma pohodlnými křesly, orientovaný na jihovýchod, a dále ložnice o výměře cca 16,10 m2, do které se vchází z kuchyně, která disponuje dvojlůžkem s rošty bez matrací s rozměry 180 x 200 cm a velmi prostornou šatní skříní. Tato místnost je orientována taktéž na jihovýchod. Hlavní dominantou bytové jednotky je krásná koupelna s rohovou vanou, umyvadlem, koupelnovými skříňkami, bidetem, pisoárem, pračkou a dvěma topnými žebříky. Koupelna je o velikosti cca 11,30 m2.

 

Z přízemního bytu je dále vchod do technické místnosti, ze které je přímý vstup na zahradu, ale i do garáže, určené pro parkování jednoho osobního automobilu. Je zde dílna o výměře cca 17,95 m2, která může být průchozí i ze zimní zahrady, nejen z venku. Z dílny je vstup do prostorné garáže o celkové ploše cca 19,70 m2, ze které mimo garážová vrata vedou i klasické dveře. Garážová vrata jsou na elektrický pohon.

 

Dům je plně vybaven nábytkem, který je možné ponechat v nemovitosti. Záleží na domluvě s konkrétním zájemcem.

 

Co se týče inženýrských sítí, v domě je elektřina, obecní vodovod i plyn. Odpad je řešen dvěma jímkami s tím, že je v ulici již plánována výstavba kanalizace. Dům je vytápěn pomocí ústředního topení plynovým kombinovaným kotlem.

Každý z bytů má podružný měřák na elektřinu.

 

Parkování je možné v garáži, na pozemku před garáží, ale i na ulici, kde je parkování naprosto bezproblémové.

 

V nemovitosti nejsou zapotřebí žádné další investice a je vhodný nejen k bydlení, kombinaci bydlení a podnikání, ale i k pronajímání.

Dům je nyní obsazen nájemci za tržní nájemné a o dům se stará správce. V případě, že by zájemce dům chtěl uvolnit, není problém, ve smlouvě je tříměsíční výpovědní lhůta. Nájemci jsou velmi slušní a pohodoví.

 

Popis lokality:

Maloměřice leží na levobřežní trase řeky Svitavy, tato oblast byla osídlena již v době neolitu. První osídlení v lokalitě, kde se nyní nachází Obřany, je doloženo již z doby mladšího paleolitu.

Do této krásné městské části spadá i jeden z mála vrchů, který lze vidět i z centra Brna a to Hády. Na jeho vrcholové plošině se nachází národní přírodní rezervace. Tato krásná krajina vybízí ke krásným procházkám, či turistice.

 

V kupní ceně není obsažena odměna RK.

 

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle nebo e-mailu.

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopíková +420 722 455 455 , m.sopikova@crg.as

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2024,