POZOR NEPŘEHLÉDNĚTE! INFORMACE K PREVENTIVNÍM OPATŘENÍM V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM „COVID-19“

NABÍDKA PRODEJE RODINNÉHO DOMU 2+1 V MALEBNÉ OBCI PYŠEL

CRGDomy a vilyNABÍDKA PRODEJE RODINNÉHO DOMU 2+1 V MALEBNÉ OBCI PYŠEL
Číslo zakázky:  crg-n-0200-21
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  2+1
Celková výměra:  181 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  930 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Nabízíme Vám ke koupi nemovitost, která se nachází v obci Pyšel, nacházející se v okrese Třebíč v Kraji Vysočina. Žije zde 462 obyvatel. Obec se dělí na dvě části, vlastní Pyšel a vesnici Vaneč.

 

Nabízená nemovitost je přímo u místní zpevněné komunikace (nejedná se o hlavní silnici, není frekventovaná). Jedná se o samostatně stojící přízemní dům s půdou. Konstrukce budovy je zděná, střecha budovy je sedlová. Dispozičně se jedná o objekt 2+1. Vytápění je lokální na tuhá paliva.

 

Dispozice:

Do nádvoří objektu se dostaneme z místní zpevněné komunikace přes dvoukřídlou bránu. Za dvoukřídlou bránou se nachází nádvoří o velikosti cca 27,7 m2 a pohodlně tak zde zaparkuje osobní automobil. Po levé straně domu, v rohu, se nachází hlavní vstup do objektu, za kterým se nachází menší chodbička o velikosti cca 1,3 m2, ze které se vchází do prostoru, který zřejmě sloužil jako kuchyně o výměře cca 8,6 m2. Z kuchyně vede jedno směrem do oplocené zahrádky, která patří obci. Z kuchyně se vchází do místnosti ve tvaru písmena „L“ o výměře cca 7,16 m2. Mezi kuchyní a touto místností je na straně vchod do sklepa o výměře přibližně 10,5 m2. Z kuchyně se dále vstupuje do nejútulnější místnosti v domě. Do místnosti, která připomíná tradiční světnici a je o výměře cca 18,4 m2. V této místnosti se nachází kamna, okna vedou do ulice.

Vlevo od hlavního vstupu do domu se nachází další vstup do technické místnosti o výměře cca 16.7 m2. Vedle této místnosti je vstup na půdu, která kopíruje celé podlaží domu a je o výměře přibližně 52,02 m2. Za rohem budovy vede úzká průchozí ulička mezi zdí a zídkou o šířce cca 0,8 m. Ulička vede na nejzazší místo této nemovitosti, prostor dříve využívaný jako kurník a odkladiště nářadí či materiálu, o výměře cca 16,4 m2. Tento prostor je taky pod střechou.

 

Celková zastavěná plocha a nádvoří má výměru 181 m2. Celková užitná plocha objektu je cca 113 m2. Obytná plocha domu je cca 50,8 m2.

 

Objekt je napojen na IS (inženýrské sítě): elektřina, dům není napojen na vodovod a kanalizaci, neboť obec tuto infrastrukturu zatím nemá, majitelé nemovitostí toto řeší individuálně, studna, vrt; jímka na vyvážení, domácí ČOV. Dále objekt není napojen na plyn, avšak cca 12 m od domu plyn vede.

 

Nemovitost by novým majitelům po úpravách mohla sloužit buď jako malebný domeček nebo celoročně obyvatelná chalupa.

 

První písemná zpráva o obci pochází z roku 1349. Ves Pyšel s blízkými Říčánkami, pustými již 1446, patřila ve 14. století vladykům z Pyšela. Ti zdědili na přelomu 14. - 15. století po příbuzném rodu ještě Oškarec. Obě vsi přešly v 15. století na spřízněné vladyky z Říčan a po nich na Valecké z Mírova. Po připojení pány z Lomnice v 16. století k náměšťskému panství došlo k zániku sídla a tvrz se stala hospodářskou budovou.

Dochovala se ve středu obce při usedlosti čp. 46 jako jednopatrová budova čtvercového půdorysu o straně přes 8 m. Dodnes je zachován gotický portálek u vchodu do patra i přízemí, gotická ostění tří někdejších oken a krakorce v prvním poschodí. Ještě koncem 19. století byla v přízemí studna. Nyní je objekt v soukromém vlastnictví a slouží jako komora a sýpky.

 

V obci Pyšel se nachází základní i mateřská škola. Služby občanům poskytují tři prodejny, dvě pohostinství, kulturní dům, z řemesel autodílna, kadeřnictví, opravna praček, stavební huť a stolařství. Příslušná pošta se nachází v Náměšti nad Oslavou. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní hřiště.

 

Vzhledem k aktuální situaci v České republice upozorňujeme všechny potencionální zájemce, že prohlídku samotnou mohou absolvovat maximálně dvě osoby + makléř. Předem děkujeme za pochopení.

 

 

Cena: 930.000, -Kč

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopík Macková +420 722 455 455 , m.mackova@credoreal.cz

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2021,