POZOR NEPŘEHLÉDNĚTE! INFORMACE K PREVENTIVNÍM OPATŘENÍM V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM „COVID-19“

NABÍDKA PRODEJE RD/CHALUPY 2+1 V OBCI HEVLÍN, OKRES ZNOJMO

CRGDomy a vilyNABÍDKA PRODEJE RD/CHALUPY 2+1 V OBCI HEVLÍN, OKRES ZNOJMO
Číslo zakázky:  crg-n-0158-21
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  2+1
Celková výměra:  158 m2
Zastavěná plocha:  158 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  950 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Hledáte krásné místo v malebné obci? Místo, kde můžete mít svůj dům či chalupu? Máme nemovitost právě pro Vás!

 

Nabízený rodinný dům o velikosti 2+1 se nachází v krásné obci zvané Hevlín. Hevlín je velkou jihomoravskou obcí s 1370 obyvateli a najdeme ji jihovýchodním směrem od města Znojma v sousedství hranice s Rakouskem. Jižním směrem od obce je hraniční přechod Hevlín – Laa an der Thaya. Obec se rozkládá na levém břehu řeky Dyje. Severozápadním směrem od obce jsou malá jezera, jež jsou chráněná jako přírodní památka Hevlínské jezero. Přírodní památku tvoří jezera s porostem rákosu a s výskytem chráněných druhů živočichů. Přímo v obci je vybudováno několik malých rybníků. Jižním směrem od obce můžeme vidět pozůstatky opevnění, jež dříve sloužilo k ochraně hranice.

Celková plocha činí 158 m2, šířka parcely je cca 9,6 m a délka cca 17,4 m.

Jedná se o přízemní, nepodsklepený rodinný dům v současné době bez využitého podkroví pod sedlovou střechou, na které je pálená taška. Objekt je situovaný do půdorysného tvaru obdélníku a nachází se v zastavěné, okrajové části obce Hevlín. Pozemek, na kterém se dům nachází, leží v rovinném terénu a je přístupný po veřejné, zpevněné komunikaci.

 

Objekt sestává z jedné bytové jednotky o velikosti 2+1 s kompletním sociálním zařízením. Původní stáří objektu je dle dostupných podkladových materiálů z roku 1950. V roce 2014 byly částečně opraveny podlahové krytiny a vnitřní omítky. Je zapotřebí počítat s úpravami, nicméně doposud byl dům obýván.

 

Dispozice:

K objektu je přístup z ulice přes dvoukřídlou bránu, za kterou se nachází menší dvorek táhnoucí se podél celého domu. Na pravé straně domu je vstup do objektu, kterým se dostaneme na rozlehlou chodbu o výměře cca 13,7 m2, která je prosvětlená okny po celé straně směrem do dvorku. Z této chodby pak vedou vstupy do kuchyně o výměře cca 9,6 m2. Z kuchyně dále vedou vstupy do obývacího pokoje s okny do ulice o výměře cca 21 m2 a do menšího pokoje o výměře cca 11 m2, který má okna do chodby. Z chodby se dále dostaneme na WC o velikosti cca 0,8 m2 a do koupelny o velikosti cca 6,9 m2, ze které vede vstup do nejzazší místnosti tohoto domu o velikosti cca 6,2 m2. Tato místnost byla zřejmě využívaná jako technická místnost.

 

Dům je napojen na IS (inženýrské sítě): elektřina, plynové vedení. Voda a kanalizace není připojená na pozemku, je zde studna. Dle obce Hevlín připojení na vodu a kanalizaci je možné, voda a kanalizace je v ulici natažena, ostatní domy napojené jsou. Je pouze nutné zažádat o připojení VAK Znojmo, taktéž požádat obec o povolení výkopu z cesty, jelikož se jedná o obecní pozemek a následně se připojit.

 

Toto místo je velmi krásné a klidné, díky svému okolí je vhodné nejen pro výstavbu rodinného domu, ale také pro výstavbu chalupy. V katastru obce se nachází největší a nejkvalitnější ložisko cihlářské hlíny v České republice, což vysvětluje velký rozvoj cihlářského průmyslu v obci. Využití hlíny je doloženo i historicky. Dodnes se v návrší za cihelnou nachází množství střepů z pálených hliněných nádob. Křižuje se zde velké množství cyklostezek, které navazují na mezinárodní cyklotrasy s cílovými městy jako Praha, Vídeň či Krakov. Potřeba vzájemné informovanosti o obou příhraničních regionech si vyžádala vznik přeshraničního informačního centra. Z akcí, které z obce vytvářejí centrum společenského života, lze jmenovat letní krojované hody, májové sousedské posezení, rybářské závody a v neposlední řadě tradiční přeshraniční setkání cyklistů. Jak tedy z popisu této malebné obce vyplývá, nejen pro nadšence cykloturistiky, výletů a přírody všude okolo je tato vesnička jako stvořená.

Co se týče občanské vybavenosti, v obci je mateřská škola, úplná základní škola, pošta, tři prodejny potravin, několik restaurací a penzionů. Při silnici do Laa an der Thaya za bývalou celnicí se nachází několik bývalých bezcelních obchodů postavených v 90. letech, dnes prodejny, restaurace a zařízení služeb. Na náměstí budova přeshraničního informačního centra (2007).

Vzhledem k aktuální situaci v České republice upozorňujeme všechny potencionální zájemce, že prohlídku samotnou mohou absolvovat maximálně dvě osoby + makléř. Prohlídky jsou zkráceny na co nejkratší dobu kvůli bezpečnosti všech osob. Předem děkujeme za pochopení.

Nemovitost je volná ihned, klíče máme v RK!

 

Cena: 950.000, -Kč

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopík Macková +420 722 455 455 , m.mackova@credoreal.cz

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2021,