PRODEJ KRÁSNÉ CHALUPY 2+KK SE DVĚMA TERASAMI, BRNO – LÍŠEŇ

CREDO REALChaty a chalupyPRODEJ KRÁSNÉ CHALUPY 2+KK SE DVĚMA TERASAMI, BRNO – LÍŠEŇ
Číslo zakázky:  cr-n-0070-19
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  2+kk
Celková výměra:  299 m2
Zastavěná plocha:  27 m2
Zahrada:  272 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  1 150 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Hledáte útulnou chatu nebo chalupu v příjemném prostředí přírody ale zároveň kousek od města?

 

Máme pro Vás nabídku prodeje dvoupodlažní chalupy o dispozici 2+kk s vlastním číslem evidenčním, dvěma terasami, venkovním bazénem, zahradou a vlastním parkovacím stáním na pozemku. Nabízená nemovitost se nachází v městské části Brno – Líšeň, ve velmi vyhledávané lokalitě Mariánském údolí.

 

Celková plocha činí 299 m2, z toho zastavěná plocha 27 m2 a zahrada 272 m2. Užitná plocha chalupy činí cca 50 m2.

 

Dispozice:

 

Nabízená nemovitost je ze zděné konstrukce, se dvěma terasami o rozloze cca 12 m2 a 16 m2, s rovnou střechou a dechberoucím výhledem do okolité přírody a na Brno.

 

Chata disponuje dvěma samostatnými místnostmi s užitnou plochou cca 40 m2. Jedna místnost se nachází v druhém nadzemním podlaží, z kterého je vstup přímo z příjezdové cesty. Vejdeme na terasu ve tvaru L a z ní je vstup do místnosti zajištěn dvoukřídlými dveřmi. Dominantou této místnosti je krásný krb na tuhá paliva, hezká dlažba a interiér je krásně doplněn dřevěnými trámy na zatepleném stropě.

 

Na zahradní část se dostaneme kamennými schody dolů, které vedou taktéž z příjezdové cesty. Zde je také vstup z terasy do další místnosti. Nachází se v ní kuchyňský kout, sporák na plynovou bombu, spíž a menší koupelna s umyvadlem a záchodem.

 

V přízemí chaty se nachází menší technická místnost na různé nářadí a jiné. V horní části je k chatě přistavěná dřevěná kůlna na zahradní nářadí, sekačky atd. Velkou výhodou je parkování automobilem přímo u chaty na vlastním pozemku.

 

Zahrada, která k chatě patří, je výborným místem pro rekreaci a odpočinek. Můžete si zde vysadit různé ovocné stromky, pěstovat zeleninu, či okrasné rostliny. Výhodou je taktéž bazén, který se zde nachází. Dále je možnost posedět si s přáteli nebo s rodinou u ohniště, popřípadě využívat výhody udírny. V okolí chaty je vodní nádrž U Kadlecova mlýna, zřícenina Horákovského hradu, Kaple Panny Marie Pomocnice, Hády a jiné turisty vyhledávané lokality.

 

Příjezdová cesta k chatě je po nezpevněné komunikaci. K chatě se dostaneme z ulice Podlesní, směrem na Kapli Panny Marie Pomocnice. Nabízená chata se nachází v oplocené zahrádkářské kolonii. Pro nového majitele nemovitosti je vhodné, aby se stal členem této kolonie – poplatek je 200,- Kč ročně. Objekt je napojen na obecní vodovod, chata má vlastní vodoměr – vodné stočné vychází na 36,- Kč/m3. Elektřina se platí jednou ročně na výroční schůzi. Okolní pozemky mají vlastní studny, takže je zde možnost odpojení se od obecního vodovodu a mít vlastní studnu. Odpady jsou svedeny do vlastní jímky.

 

IS: obecní vodovod, elektřina, vlastní jímka (septik).

 

Brno – Líšeň je městská část na severovýchodním okraji statutárního města Brna. Je tvořena městskou čtvrtí Líšeň, původně samostatným městysem, který byl k Brnu připojen v roce 1944. Samosprávná městská část vznikla 24. listopadu 1990. Žije zde přes 26 000 obyvatel. Čtvrť lze rozdělit na starou Líšeň (původní zástavba vesnického charakteru) a novou Líšeň (sídliště vybudované v 80. letech 20. století). Na severozápadě Líšeň sousedí s obcí Kanice, na západě s brněnskými městskými částmi Brno-Vinohrady a Brno-Židenice; na jihu s městskou částí Brno-Slatina; na jihovýchodě s obcí Podolí; na východě s obcí Mokrá-Horákov; a na severu s obcí Ochoz u Brna. Dominantou staré Líšně je zámek Belcrediů, nacházející se v jejím centru, východně od náměstí. Trojkřídlý jednopatrový barokní zámek vznikl po roce 1714 přestavbou starší renesanční tvrze, na počátku 19. století prošel klasicistní úpravou. Jižně od zámku se rozkládá krajinářský park, založený v roce 1727 jako barokní zahrada francouzského typu.

 

Na návrší severovýchodně od centra staré Líšně, na místě zvaném Kostelíček, stojí kaplí Panny Marie Pomocnice. Kaple byla postavena na počest zázraku, který se údajně stal na kopci nad starou Líšní: Slepý syn místní kněžny prý na tomto místě přišel opět ke zraku, kněžna zde proto nechala postavit kapličku. K dalším památkám Líšně patří kostel Sv. Jiljí na náměstí Karla IV, postavený brněnským stavitelem Františkem Benediktem Klíčníkem.

 

V případě zájmu o prohlídku nás prosím neváhejte kontaktovat, rádi Vás vezmeme na prohlídku, klíče máme v RK!

 

Cena: 1.150.000, - Kč

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopík Macková , +420 602 583 853 , m.mackova@credoreal.cz

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2019,