https://www.traditionrolex.com/42 PRODEJ CHALUPY 5+1 SE STODOLOU V OBCI VANOVICE, OKRES BLANSKO | CREDO REAL GROUP a.s.
https://www.traditionrolex.com/42

PRODEJ CHALUPY 5+1 SE STODOLOU V OBCI VANOVICE, OKRES BLANSKO

CRGChaty a chalupyPRODEJ CHALUPY 5+1 SE STODOLOU V OBCI VANOVICE, OKRES BLANSKO
Číslo zakázky:  crg-n-0104-24
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  5+kk a více
Celková výměra:  1011 m2
Zastavěná plocha:  679 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná
Cena:  1 850 000 CZK za nemovitost

O nemovitosti

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi chalupu v obci Vanovice nedaleko Letovic v okrese Blansko v Jihomoravském kraji.

Jedná se o chalupu nacházející se přímo v obci s překrásným okolím přímo v přírodní oblasti Brněnské vrchoviny a Boskovické brázdy, původně malý statek v řadové zástavbě u místní komunikace s pozemkem mírně svažitým směrem k zadní části s bezproblémovým přístupem.

Chalupa je zděná, řadová se sedlovou střechou a průjezdem na vlastní pozemek a dále s navazující stavbou užívanou původně k hospodářským účelům. Stavby tvoří společný půdorys ve tvaru písmene “L“ s vlastní částí dvora, který je od sousedů oddělen ocelovým plotem. Obytná část je částečně podsklepena a tvoří obytnou jednotku s dispozicí 5+1. Půdní prostor nad ní je přístupný z průjezdu stropním otvorem s dřevěným poklopem. Sklep je vhodný např. ke skladování plodin či k dalšímu využití. Sklep má dvě místnosti, z toho první je o výměře cca 11 m2 a druhá o velikosti cca 12 m2.

Hlavní vstup do chalupy je ze dvora za průjezdem po dvoustranném zděném schodišti s kovovým zábradlím. Za vstupními dveřmi se nachází prostorná předsíň o výměře cca 8,80 m2 se vstupy do koupelny (cca 4,40 m2), která disponuje vanou a umyvadlem, samostatného WC (cca 1,30 m2) a do kuchyně nacházející se vpravo v přední části objektu. Kuchyně, o velikosti cca 20 m2, je prostorná s oknem do dvora, vybavená malou samostatnou komorou (cca 2,50 m2) a je průchozí. Dále se tudy prochází do hlavní přední části chalupy, kde se nachází prostorný obývací pokoj o výměře cca 23,40 m2 s okny s výhledem do ulice, který je dále průchozí do další místnosti, která je o velikosti cca 13,60 m2 (ta může sloužit např. jako ložnice), tato místnost je také vybavena oknem s výhledem do ulice.

Z již výše zmíněné předsíně je také průchod do levé, zadní části chalupy, která dále navazuje na hospodářskou část. Zde jsou k dispozici další dva větší pokoje s výměrami cca 16,50 m2 oba, které jsou v zadní části propojeny, přes původní dvoukřídlé dřevěné dveře chodbou (cca 8,30 m2), která vede do zadní hospodářské části objektu. V neposlední řadě se zde nachází pokoj, do kterého se vchází zadní chodbou a který je o výměře cca 29 m2. Tento pokoj se nachází „ve stodole“ a byl využíván jako skladovací pokoj. Tato část chalupy je také podsklepena a nachází se zde kotelna s kotlem na tuhá paliva (cca 18,80 m2) a další technická místnost (cca 19,20 m2), sloužící původně ke skladování paliva.

Navazující hospodářská část objektu je částečně určena k rekonstrukci a částečně již ke zboru. Je tvořena velkou zděnou stodolou se sedlovou střechou o velikosti cca 69,50 m2, která navazuje na již popsanou chalupu. Stodola může sloužit díky velkému vjezdu s vraty k parkování/garážování vozidla, jako prostorná dílna se skladovacími prostory. Ostatní hospodářské stavení pokračující za stodolou jsou ke zboru. Jedná se o 4 skladovací prostory, do kterých se vchází přes stodolu, jsou o velikosti cca 14,30 m2, cca 14 m2, cca 31,20 m2 a cca 53,70 m2. Na stodolu navazuje další hospodářská stavba původně určená k chovu hospodářských zvířat. Nachází se zde tři místnosti o velikostech cca 38,20 m2, cca 23 m2 a cca 62,50 m2. Tato zadní část objektu je však ve špatném technickém stavu, vzhledem k tomu, že zde delší dobu chybí část střechy. Na konci stavby v zadní části dole u zahrady navazuje dále menší dřevěný přístřešek určený také pro provoz hospodářství.

Součástí prodeje je také „ostatní komunikace“, pozemek o výměře 332,0 m2, která se nachází v levé části zahrady a tato umožňuje vlastní přístup tímto směrem, tedy ze zadní části objektu z původní nezpevněné cesty nacházející se v zadní části pod zahradou.

Nabízený objekt je vhodný především pro bydlení nebo jako kombinace bydlení a podnikání. S rekonstrukcí lze využít také půdní prostory a podkroví, případně také využít část hospodářského objektu. V případě realizace zboru části hospodářského objektu je možné využít a recyklovat stavební materiál například cihly.

IS (inženýrské sítě) – objekt je napojen na elektřinu 230 V/400 V, obecní vodovod (přivedena nová přípojka/aktuálně nepřipojeno), plyn (aktuálně odpojeno). U stodoly se nachází betonová jímka s ocelovými poklopy propojena do spodní jímky s trativodem, která se nachází ve spodní části pozemku.

 

Celková plocha má výměru 1011,0 m2, z toho je pozemek s výměrou 679,0 m2 veden jako zastavěná plocha a nádvoří se stavbou s číslem popisným a další pozemek s výměrou 332,0 m2, vedený jako ostatní plocha, ostatní komunikace, který umožňuje přístup k nemovitosti ze zadní části.

 

Popis lokality:

Obec Vanovice se nachází v oblasti kulturního regionu Malá Haná v Jihomoravském kraji v krásné okolní přírodě, pouhých 7 km od města Boskovice a ve vzdálenosti necelých 8 km od města Letovice a cca 30 km od okresního města Blansko. Krajské město Brno je od Vanovic vzdáleno necelých 50 km. V obci Vanovice žije cca 550 obyvatel. Obec se dělí na dvě části, vlastní Vanovice a vesnici Drválovice. V provozu je zde základní škola do 5. ročníku i mateřská škola, pošta, obecní úřad, obecní knihovna, dále také SDH a např. TJ Sokol Vanovice.

 

Odměna RK není součástí kupní ceny.

 

Máte zájem o tuto nemovitost? Volejte nebo pište na níže uvedený kontakt.

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopíková +420 722 455 455 , m.sopikova@crg.as

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2024,
https://www.traditionrolex.com/42