https://www.traditionrolex.com/42

PRODEJ CHALUPY 3+1, LIPOVEC V MORAVSKÉM KRASU

CRGChaty a chalupyPRODEJ CHALUPY 3+1, LIPOVEC V MORAVSKÉM KRASU

Litujeme, ale tato nemovitost už je prodána. Vyberte si níže jinou nemovitost ze stejné sekce.

Číslo zakázky:  cr-n-0241-20
Typ nabídky:  prodej
Typ vlastnictví:  osobní
Velikost bytu / RD:  3+1
Celková výměra:  394 m2
Zastavěná plocha:  142 m2
Zahrada:  252 m2
Energetická náročnost:  G - mimořádně nehospodárná

O nemovitosti

Nabízíme Vám samostatně stojící, částečně podsklepenou chalupu s půdním prostorem vedoucím přes celý dům, která se nachází v srdci Moravského krasu, v obci Lipovec. Velkou výhodou je, že nemovitost je ihned volná a nový majitel ji může začít využívat ihned po uhrazení celé kupní ceny do úschovy advokáta a nečeká se na zaregistrování vkladu. Dále je skvělé, že se jedná o nemovitost, která je celoročně obyvatelná.

Celková užitná plocha chalupy je cca 120 m2, celková plocha pozemku činí 394 m2 z toho stavební parcela činí 142 m2 a zahrada o výměře 111 m2. Naproti domu přes cestu se nachází taktéž zahrada o výměře 141 m2, která patří k chalupě.

Samostatně stojící chalupa je dvoupodlažní, s nevyužitým podkrovím. Dispozice chalupy je 3+1, vstup do nemovitosti je přes zastřešené schodiště. Za vstupními dveřmi se nachází zádveří se vstupem do objektu. Za tímto zádveřím se nachází kotelna s plynovými kamny. Prvním prostorem za kotelnou je koupelna vybavená vanou a umyvadlem a samostatná toaleta. Další místností je kuchyň, ze které se poté vchází do pokoje. Na druhé straně se nachází další pokoj, který je průchozí a za ním se nachází poslední pokoj. Podkroví je v této chvíli nevyužito, ale přímo vybízí k vybudování dalších místností k bydlení. Sklípek je malinkatý a nachází se v suterénu domu. Na pozemku, kde se chalupa nachází, jsou další budovy. První prostor sloužil pravděpodobně jako dílna a je rozdělen na dvě místnosti. Další objekt sloužil pro chov drobných zvířat a nachází se zde také udírna.

Chalupa je napojena na inženýrské sítě – elektřina 230 V (rozvody v mědi), kanalizace, plynová přípojka a obecní vodovod.

Vytápění je ústřední s plynovými kamny, ohřev vody je přes elektrický bojler.

Moravský kras je krasová oblast severovýchodě od Brna ležící v geomorfologickém celku Drahanská vrchovina, téměř plochý povrch vápencového území je mírně ukloněn k jihu. Na většině území Moravského krasu byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Moravský kras.

Obec Lipovec je díky své poloze předurčena k turistice a krásným procházkám po okolí. Přímo v obci naleznete pseudogotický kostel Narození Panny Marie, který byl vystavěn v letech 1828 až 1843. Před kostelem se nachází socha Jana Nepomuckého z 19. století. V katastru obce leží Michalova jeskyně, která je pojmenovaná po loupežníkovi Michalovi Meluzínovi, který zde měl skutečně skrýš. Tato jeskyně před 2. světovou válkou sloužila jako sklad bojových plynů čs. Armády, v době okupace jako podzemní továrna na výrobu německých tajných zbraní. Nejznámějším krasovým útvarem v této oblasti je potok Bílá voda v Rasovně, kolem něhož vede silnice. V těsné blízkosti leží zřícenina hradu Holštejn s jeskyní Hladomornou. V sousední obci Ostrov u Macochy se nachází jeskyně Balcárka.

Více o obci Lipovec se dozvíte na jejích stránkách www.lipovec.cz.

V případě zájmu o prohlídku nás neváhejte kontaktovat na níže uvedeném čísle nebo e-mailu m.mackova@credoreal.cz. Klíče máme v RK!

 

Cena: 830.000, -Kč

Tuto zakázku má na starosti:  Michaela Šopíková +420 722 455 455 , m.sopikova@crg.as

Vytisknout stránku

Máte zájem?

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Copyright © 2024,